Kuidas alustada oma seiklust krüptovaluutaga, kui te pole kunagi uutesse tehnoloogiatesse investeerinud? Enne esimese investeeringu alustamist tasub kaaluda oma võimalusi.

Ost ja säilitus

Esimese valuuta ostmine võib olla keeruline. Eksperdid soovitavad, et kui soovite krüptovaluutadesse investeerida, alustage Bitcoini ostmisest. See pole aga ainus marsruut algajatele. On ka muid võimalusi, näiteks otse vahetusse või Pakett Ripplei minek.

Krüptovaluutavahetus on platvorm, mis võimaldab klientidel kaubelda krüpto- või digitaalvaluutadega muude varade, näiteks fiat-valuutade või muude digitaalsete valuutade vastu. Krüptovaluutabörs võtab tavaliselt ostu-müügi vahet teenuse eest tehtud tehingu vahendustasuna või võtab teilt lihtsalt tasu saidi kasutamise eest.

Sageli registreeritakse krüptobörsid väljaspool Euroopa Liitu ja USA-d, et vältida reguleerimist ja maksustamist. Siiski toetavad nad lääne fiati valuutasid ja hoiavad pangakontosid mitmes riigis, et hõlbustada hoiuseid erinevates rahvusvaluutas. Enamik krüptovaluutasid saab vastu võtta krediitkaardimakseid, pangaülekandeid või muid krüptovaluuta vahetusmaksete vorme.

Börsid saadavad tavaliselt krüptovaluutasid kasutaja isiklikku krüptoraha rahakotti. Mõnel on ka võimalus konverteerida oma digitaalse valuuta saldo anonüümseteks ettemaksukaartideks, mida saab kasutada raha väljavõtmiseks sularahaautomaatidest üle maailma, samas kui teised krüptovaluutad on tagatud füüsiliste varadega, nagu kuld.

Aga kuidas on lood hoiustamisega? Pole mingit põhjust oma krüptovaluutat börsil hoida. Krüptovaluutaturgudel on pikk sissemurdmiste ja pankrottide ajalugu, millest tuntuim on Mt Gox häkkimine, mis imes klientidelt sadu miljoneid dollareid.

Kus aga krüptoraha hoida, kui mitte börsil? Krüptovaluuta hoitakse “kuumade” krüptoraha rahakottides,veebirahakottides ja mobiilsetes rahakottides  (iga rahakott, mis eksisteerib seadmes, mis mingil hetkel Internetiga ühenduse loob). “Kuuma rahakoti” kaudu on lihtne rahale juurde pääseda – seega tasub sellel hoida vaid osa oma krüptovaluutast, millega kaubelda internetis või pärismaailmas.

Kuigi kuumade rahakottidega kauplemine on väga lihtne, on sellel tohutu negatiivne külg – neid saab kergesti häkkida. Hiljutised lunavararünnakud ja varasemad suuremad börsitõrked peaksid olema uutele kasutajatele piisavad ohumajakad.

Kuigi te ei tohiks oma kuumas rahakotis palju väärtust hoida, on oluline teha rahakoti taastamise jaotises varukoopia, et vältida vea tõttu raha kaotamist. Privaatvõtmega on investoril võimalik valutult taastada iga portfell selle algsesse olekusse.

Kui hoiate oma valuutat seadmes täiesti võrguühenduseta, nimetatakse seda “külmaks rahakotiks”. Neile, kes otsivad kõige turvalisemat hoiustamisviisi, on need parim lahendus. Külmrahakotid sobivad kõige paremini ka pikaajalistele investoritele, kes ei vaja kuude või aastate jooksul ligipääsu oma müntidele.

Külmrahakotid ei ole ilma oma riskideta, kuid kui järgite juhiseid ja võtate kasutusele kõikvõimalikud ettevaatusabinõud, on need oluliselt minimeeritud. Arvestades seda, kui palju tähelepanu krüptovaluuta on viimastel aastatel äratanud, on see kahjuks äratanud ka tavaliste varaste tähelepanu. Sellisestes oludes on palju turvalisem võimalus kasutada raha hoiustamiseks külma rahakotti.

Ripple Kaart – lihtne ja ohutu

Siiski on krüptoraha ostmiseks ja hoidmiseks lihtsam viis. Ripple’i pakett avaldub teenusena, mis on suunatud peamiselt algajatele klientidele, kes plaanivad siseneda investeerimismaailma. Seda kõike tänu õppematerjalidest ja tasuta Ripple krüptovaluutaühikutest koosneva toote olemusele. Tänu sellele ei soeta klient mitte ainult koolituskomplekti, vaid saab ka tasuta e-mündi. Kuidas on see võimalik?

Kõik tänu Ripple kaardile ehk ostu ja saadud krüptoraha ühikutele ligipääsu kinnitavale dokumendile. Iga Ripple Paketi ostnud klient saab esmalt e-kirja koos täpsema paketi kasutamise juhistega ning seejärel posti teel Ripple Kaardi. Läbipääsukaart saadetakse spetsiaalselt turvatud pakendis kliendi poolt näidatud aadressile. Selle saate kätte alles pärast isikut tõendava dokumendi esitamist.

Ripple kaardil saab olema nö Ripple CODE ehk virtuaalses rahakotis oleva privaatkonto sisselogimine ja parool, kuhu laekunud e-münte hoitakse. Konto seadistab ja turvab vahendaja, kuid sellesse saab sisse logida ainult klient. Tänu sellele ei pea ta looma oma e-rahakotti ega juurutama spetsiaalseid turvameetmeid häkkerite ja varaste rünnakute vastu.

Sellises olukorras on kliendil vaid üks ülesanne – oma Ripple Kaardi turvaline hoiustamine. Hoidke seda dokumenti kuivas ja salajases kohas, kuni otsustate oma mündid raha teenima panna. See toiming on sama lihtne kui Ripple Koolituspaketi ostmine. Piisab, kui klient võtab müüjaga ühendust, teavitab oma valikust ja kinnitab rahakotile juurdepääsu Ripple Koodiga. Osakud lunastatakse mõne päeva pärast.

Ripple kaart on lihtne ja turvaline viis e-mündi hoidmiseks, kuna Ripple Kood on ainult pääsukaardil, mis hoiab ära selle varastamise häkkerite ja internetivaraste poolt. Lisaks on see ka odav viis globaalsel krüptovaluutaturul üha enam tuntust koguva Ripple krüptoraha hankimiseks.

Leave a comment