Ripple veya XRP, dünyanın üçüncü büyük kripto para birimidir. Finansal kurumlar ve likidite sağlayıcıları, mali durumlarını bu dijital para biriminde kapatma eğilimindedir. Ripple, dünyadaki bankacılık topluluğuyla doğrudan bağlantılı tek merkezi kriptodur. Tek merkezi kripto para birimi olduğu için, ona yatırım yapmak için birçok neden var.

Ripple’a Yatırım Yapmak

Bankalar ve finans kurumları, Ripple’a diğer tüm kripto paralardan daha fazla değer veriyor. Bankalarla olan bu olağandışı ortaklığın avantajı, organizasyonları ve bu tür parasal kurumlarla bağlantıları nedeniyle dünya çapında kripto para kurallarını değiştirme konusundaki göreceli isteksizliğidir.

Ripple işlem protokolü, kripto para birimleri, fiat para birimleri ve bilgi aktarımı/alma dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılır. Bu protokol dünya çapında büyük işlemleri yönetebilir ve çok düşük ücretlerle gelir. Gemini, Coinbase ve Binance gibi küresel kripto para borsaları, Ripple (XRP) ticareti yapmanıza izin verir; bu, herhangi bir yatırımcının diğer blockchain meraklılarıyla birlikte bu kripto para biriminden yararlanabileceği anlamına gelir.

Ripple’ın önümüzdeki günlerde yükseleceğine şüphe yok. Temelde dış piyasa şokları ve fiyat oynaklığı ile ilgili değildir ve olmayacaktır. Ripple’ı diğer kripto para birimleri için bir istisna yapan şey, devasa bir piyasa değerine sahip olması ve işlemler söz konusu olduğunda konsensüs defterleri kullanmasıdır. Bitcoin, Litecoin vb. gibi diğer kripto para birimlerinin aksine, Ripple ayrıca hızlı işlem sürelerine sahiptir. Bu avantajın yanı sıra, Ripple nispeten düşük bir işlem ücretine sahiptir ve bu da onu ticaret amaçları için çok faydalı bir kripto para birimi haline getirir.

Kripto para birimi satın almak

Kripto para birimi, diğer yerlerin yanı sıra bir kripto para birimi komisyoncusu veya bir borsada satın alınabilir. Bir borsada satın almak, yatırımcının bir hesap oluşturması ve jetonları hesapla ilişkili dijital cüzdanlarında saklaması gerektiği anlamına gelir. Bir kripto para birimi eğitim paketinden de yararlanılabilir.

E-para çevrimiçi cüzdanlarda ve mobil cüzdanlarda tutulur – bunlar “sıcak” cüzdanlardır, yani ağa bağlıdırlar. Bir “sıcak cüzdan” üzerindeki fonlara erişmek kolaydır ve bunları kullanan işlemler basitleştirilmiştir, ancak dezavantajları yoktur: Sıcak bir cüzdanın tanımı gereği ağa bağlı olması nedeniyle kolayca saldırıya uğrayabilirler. Son fidye yazılımı saldırıları ve büyük borsaların önceki fiyaskoları, yeni kullanıcılar için bir uyarı işareti olarak yeterli olmalıdır. Tam olarak saldırıya uğrama riski nedeniyle, çevrimiçi veya gerçek dünyada işlem gören jetonlarınızın yalnızca bir kısmını sıcak bir cüzdanda tutmak iyi bir fikirdir.

Sıcak cüzdanınızda büyük meblağlar tutmamanız gerekirken, bir hata nedeniyle para kaybetmemek için cüzdan durumu geri yükleme bölümünde yedekleme yapmanız önemlidir. Özel bir anahtarla, herkes cüzdanını orijinal durumuna sorunsuz bir şekilde geri yükleyebilmelidir.

Para biriminizi tamamen çevrimdışı olan bir cihazda sakladığınızda buna “soğuk cüzdan” denir. En güvenli depolama biçimini arayanlar için, böyle bir cüzdanın ağa bağlı olmaması nedeniyle bu en iyi çözümdür. Soğuk cüzdanlar, aylarca veya yıllarca madeni paralarına erişmeye ihtiyaç duymayan uzun vadeli yatırımcılar için de en uygun olanıdır. Talimatları izler ve olası tüm önlemleri alırsanız (dışarıdan kişilerin cüzdanınıza erişmesine izin vermemek gibi), soğuk cüzdanlar kripto para birimi depolamanın en güvenli şeklidir.

Sizin için doğru kripto para depolama yöntemini nasıl seçersiniz? Depolama, mobilite ve güvenliğin rahatlığını göz önünde bulundurmalısınız. En iyi seçenek, küçük bir miktarı çevrimiçi ve geri kalanını, doğası gereği daha güvenli bir depolama seçeneği olan çevrimdışı bir cüzdanda tutmaktır. Bu nedenle, alışveriş veya günlük ticaret için çevrimiçi olarak kolayca erişilebilen sıcak cüzdanları kullanın, uzun vadeli yatırımlar ve kripto para biriminde tasarruf depolamak için para birimini çevrimdışı tutan soğuk cüzdanları kullanın.

Yeni Başlayanlar Paketi – Ripple Paketi

Kripto para eğitim paketi, maceralarına dijital varlıklarla başlamak isteyen yeni başlayanlar için ayrılmış bir settir. Böyle bir paket, kripto para birimleri hakkında temel bilgiler edinmenizi sağlayan e-kitaplar, web seminerleri ve eğitim materyallerinden oluşur. Ancak, orada bitmiyor. Ripple Paketinde ayrıca seçilen kripto para biriminin bonus birimlerini tamamen ücretsiz olarak alıyoruz. Bu tür paralar veya jetonlar, eğitim satın alarak erişim kazandığımız özel bir sanal cüzdan hesabında saklanacaktır. Bu, yukarıda belirtilen hesaba giriş ve şifrenin olacağı bir kod içeren özel bir kart tarafından sağlanır. Bu nedenle kripto para paketleri, eğitim materyalleri ve kripto para birimlerini depolamak için güvenli bir yol sağladıkları için yeni başlayanlar için harika bir seçenektir.

Öğrenme ve Yatırım – Ripple Paketi

Ripple Paketi, yenilikçi bir eğitim materyalleri setidir. Bu tür ürünler giderek daha popüler hale gelmesine ve birçok kripto para birimi türü sunmasına rağmen, Ripple acemi yatırımcılar arasında en popüler olanıdır.

Ripple paketi, öğrenme teorisini pratik yatırımla birleştirmenin etkili bir yoludur. Materyaller, kripto para birimleri hakkında daha önce hiç duymamış kişilerin bile bilgilerini geliştirebilmeleri için özel olarak seçilmiştir. Teorik kısma ek olarak, Ripple Eğitim Paketi, ilk Ripple jetonlarınızla bir yatırımcı olarak pratik olarak eğitim almanıza olanak tanır.

Pakete nasıl erişilir? Tek yapmamız gereken telefonla yardım hattına ulaşmak ve bahsi geçen kripto para eğitim paketini sipariş etmek. Siparişi verdikten sonra, eğitim materyallerini nasıl indireceğimizi öğreneceğimiz bir onay e-postası alacağız ve normal postayla gönderilen ve diğerlerinin yanı sıra bir Ripple Kartı içeren bir paket alacağız. Bu kart güvenli bir yerde muhafaza edilmelidir. Kripto para birimlerini ücretsiz olarak almamıza rağmen, altın külçeleri veya banknotlarla ilgilendiğimiz gibi onlarla ilgilenmeye değer.

Basit depolama – Ripple kartı

Ripple kartı, bonus kripto para birimlerinin sahipliğini onaylayan bir belgedir. Ticaretle ilgili düzenlemelere tabi olan geleneksel erişim kartlarına benzer şekilde çalışır. Bu, Ripple Kartı kripto para birimini depolamak için tamamen yasal ve güvenli bir yol haline getirir. Ücretsiz bonusta aldığınız kripto para biriminin depolandığı çevrimiçi e-cüzdan hesabınıza giriş yapmak için bir kullanıcı adı ve şifre içerir. Bu şekilde Ripple’ımıza dünyanın her yerinden kolayca erişebiliriz.

Gerekli oturum açma kimlik bilgileri, yalnızca bizi bilgisayar korsanlığı saldırısından, hesabı hacklemeden ve kripto para birimini çalmaktan koruyan fiziksel bir belgede bulunur. Güvenliğimizi sağlamak için, kartımızı iyi saklamamız ve sadece ücretsiz Ripple birimlerimizi aktarmak istediğimizde ona ulaşmamız gerekiyor. Alınan kripto para biriminin ticareti de aynı derecede kolaydır. Tek yapmanız gereken yardım hattı ile iletişime geçmek ve satış isteğinizi bildirmek ve giriş şifrenizi girerek bilgilerinizi onaylamak.

Ripple Paketi, acemi yatırımcıların kripto para birimi yatırımı hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamanın harika bir yolu olduğu için bir üne sahiptir. Her Eğitim Paketi, ücretsiz bir kripto para birimi ve erişim koduna sahip bir kart içerir. Ripple Eğitim Paketi ile yatırım serüvenimize güvenli ve hesaplı bir şekilde başlayabiliriz.

Leave a comment