Mums visiem ir finansiāli mērķi. Ceļi, ko izvēlamies, lai tos sasniegtu, katram cilvēkam ir atšķirīgi, un tie var novest pie pilnvērtīgas profesionālas dzīves. Lielākā daļa no mums uzskata, ka ietaupījumi ir labākais veids, kā sasniegt savus mērķus. Tomēr uzkrājumu veidošana vien diez vai spēs tikt līdzi inflācijai un nodokļiem, kas nozīmē, ka būs jāstrādā ilgāk, lai sasniegtu jebkādu mērķi. Tāpēc uzkrājumu veidošana var nesniegt finansiālu brīvību.

Investēšana kā ceļš uz neatkarību

Investēšana ir vienīgais veids, kā sasniegt finansiālu brīvību. Tas ir aprēķināta riska uzņemšanās process, kas ilgtermiņā var palielināt bagātību ar lielāku ātrumu, izmantojot kriptovalūtas, ieguldījumu fondus utt. Investēšanas noteikumi ir balstīti uz laika ietvaru, aktīvu sadali un vēršanos uz finanšu mērķi, kam nevajadzētu mainīties neatkarīgi no tirgus cikliem. Lai radītu ievērojamu bagātību, ir vajadzīgi daudzi gadi.

Būtu saprātīgi izstrādāt savu ieguldījumu stratēģiju, kas definē portfeļa pārvaldīšanas filozofiju, ietvaru un procesu. Ieguldījumi būtu jāizvēlas gudri atbilstoši noturībai pret risku, un ja iespējams, veidot savu portfeli, izmantojot pieredzējuša finanšu konsultanta padomus vai uzticamus produktus, piemēram Ripple paketi. Vajadzētu ilgtermiņā pieturēties pie portfeļa sadales (vismaz piecus gadus), periodiski to pārskatot.

Investoriem bieži ir bijusi tendence izņemt naudu no uz risku orientētām aktīvu klasēm (piemēram, kriptovalūtām) un lejupslīdes laikā to pārvietot uz drošām aktīvu klasēm. Šāda rīcība noved pie tā, ka investori nesaņem nekādus ieguvumus, kad situācija uzlabojas.

Kriptovalūtas … nākotnes aktīvi

Daži ekonomikas analītiķi prognozē, ka, institucionālajai naudai ienākot tirgū, kriptovalūtu tirgū notiks lielas pārmaiņas.

Turklāt pastāv iespēja, ka kriptovalūta tiks ieviesta Nasdaq tirgū, kas vēl vairāk palielinās uzticamību blokķēdei un tās izmantošanai kā alternatīvai tradicionālajām valūtām. Daži prognozē, ka viss, kas nepieciešams kriptovalūtai, ir pārbaudīts biržā tirgotais fonds (ETF). ETF noteikti atvieglotu ieguldīšanu Bitcoin, taču joprojām ir nepieciešami ieguldījumi kriptovalūtās, kas, iespējams, netiks automātiski ģenerēti ar fonda starpniecību.

Dažus ierobežojumus, ar kuriem pašlaik saskaras kriptovalūtas, piemēram, to, ka kāda cilvēka digitālā bagātība var tikt izdzēsta datora atteices rezultātā vai virtuālo glabātuvi var izlaupīt hakeris, laika gaitā var pārvarēt, pateicoties tehnoloģiju attīstībai. Grūtāk būs pārvarēt pamatā esošo paradoksu, kas moka kriptovalūtas – jo populārākas tās kļūst, jo lielāku regulējumu un valdības kontroli tās var piesaistīt, kas iedragā to pastāvēšanas pamatprincipu.

Lai gan to tirgotāju skaits, kuri pieņem kriptovalūtas, turpina pieaugt, tie joprojām ir mazākumā. Lai kriptovalūtas kļūtu plašāk izmantotas, tām vispirms ir jāpanāk vispārēja piekrišana patērētāju vidū. Tomēr to relatīvā sarežģītība salīdzinājumā ar parastajām valūtām, iespējams, atbaidīs lielāko daļu cilvēku, izņemot tehnologus.

Kriptovalūta, kam ir mērķis kļūt par daļu no galvenās finanšu sistēmas, iespējams būs spiesta atbilst ļoti dažādiem kritērijiem. Tai būtu jābūt matemātiski sarežģītai (lai izvairītos no krāpšanas un hakeru uzbrukumiem), bet viegli saprotamai patērētājiem; decentralizētai, bet ar atbilstošiem drošības pasākumiem un patērētāju aizsardzību; kā arī jānodrošina iespēja saglabāt lietotāja anonimitāti, nekļūstot par kanālu nodokļu nemaksāšanai. Tās ir augstas prasības, taču pieaugošais kriptovalūtu skaits nozīmē, ka galu galā kāds varēs aizpildīt tirgus nišu.

Uzzini spēles noteikumus

Ieteicams paturēt vismaz sešus ikdienas mēnešus kā ārkārtas fondu un ieguldīt šos līdzekļus ļoti likvīdos instrumentos. Nebūtu prātīgi lielu daļu savu ieguldījumu turēt instrumentos ar zemu likviditāti.

Nav ieteicams ņemt jaunus kredītus, ja vien tas nav absolūti nepieciešams. Katra nesamaksātā kredīta ikmēneša maksa var negatīvi ietekmēt nākotnes kredītspēju. Gluži pretēji, katram investoram ir jācenšas nomaksāt savas saistības, sākot ar augstāku procentu aizdevumiem, piemēram, kredītkaršu parādiem, lai mazinātu finansiālu slogu.

Neatkarīgi no tā, vai, saskaroties ar ārkārtēju optimismu vai pesimismu, tirgi beigu beigās atgriežas pie saprātīgākiem, ilgtermiņa novērtējuma līmeņiem. Saskaņā ar šo teoriju atdeve un cenas atgriezīsies tur, kur tās bija pirms tam – ar laiku tirgus parasti atgriežas iepriekšējā stāvoklī. Tātad, runājot par individuāliem investoriem, mācība ir skaidra: jāizveido plāns, pie kā jāpieturas. Apsveriet, kāda nozīme ir visam tam, kas notiek tirgū, un izmantojiet savu labāko vērtējumu.

Pat veiksmīgāko investoru vidū ir tendence uzskatīt, ka tad, kad lietas iet viņiem par labu, peļņa ir neierobežota. Tā vienkārši nav taisnība un nekas nav mūžīgs – īpaši finanšu pasaulē. Neatkarīgi no tā, cik ienesīgs šobrīd ir tirgus, nav vērts paļauties uz to, ka tas paliks tāds mūžīgi.

Izglītība ir panākumu atslēga

Svarīgākais ieguldījums, ko varat veikt, ir ieguldījums sevī, un, iespējams, viens no labākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir izglītoties par personīgajām finansēm. Laba finanšu pārvaldība nodrošina labāku situāciju, ja rodas negaidīti izdevumi vai pēkšņi zaudējat darbu. Tas arī ļauj vieglāk pārvarēt parādus un ieguldīt naudu pensijas vajadzībām.

Savukārt nepareiza naudas pārvaldība var maksāt dārgi. Piemēram, zems kredītreitings nozīmē augstākas procentu likmes kredītkartēm, auto aizdevumiem, hipotekārajiem aizdevumiem u.c. Jo augstāka ir procentu likme, jo vairāk jūs maksājat par to, ko iegādājaties, salīdzinot ar personu ar labu kredītspēju.

Tāpat kā ikvienam ir nepieciešamas regulāras pārbaudes pie sava ģimenes ārsta, arī savas finanses ir jāpārbauda. Ir arī svarīgi, lai investēšanas mērķi būtu sasniedzami. Ja nav ideju, ka to izdarīt, var sākt ar maziem mērķiem, lai izveidotu ieguldīšanas ieradumu. Jo jaunāks esat, jo lielākas ir salikto procentu priekšrocības.

Nākotnes zinātne

Ikviens var iemācīties kļūt par gudru investoru, it īpaši, ja rīcībā ir pareizi rīki un resursi.

Ja kāds vēlas iemācīties padomus un stratēģijas, kas nepieciešamas saprātīgu ieguldījumu veikšanai, vispirms ir jāpadomā, kā vai kur mācīties. Vai dod priekšroku praktiskai pieejai teorijai vai labāk iegaumē informāciju, kad pasniedzējs personīgi ved caur kārtējiem posmiem?

Pēc tam ir jāsameklē labākos variantus, kas atbilst grafikam, budžetam un mācīšanās stilam. Tas varētu nozīmēt investīciju kursa apmeklēšanu vietējā universitātē vai reģistrēšanos tiešsaistes kursā. Var izmantot tiešsaistes investīciju simulatoru vai pārlūkot daudzu nozares portālu piedāvātās izglītības bibliotēkas.

Mūsdienās ikviens var sākt ieguldīt neatkarīgi no tā, kāds ir viņa budžets. Jāzina vien, kādi ieguldījumu veidi ir pieejami, pamatojoties uz mūsu rīcībā esošiem līdzekļiem. Daži kursi, piemēram, Ripple izglītības pakete, aptver ieguldījumu pamatus, tostarp tehnoloģijas, stratēģijas un analīzes. Citi iedziļinās akcijās, izejvielās vai pat starptautiskajos ieguldījumos.

Protams, vajadzētu izvēlēties savām interesēm un zināšanām atbilstošāko kursu. Ja jūs tikai sākat investēt, varat izmantot Ripple paketi, kuras mērķis ir iemācīt jums tirgus pamatus, tā darbību un to, kādus labumus dažāda veida ieguldījumi var sniegt jums un jūsu portfelim.

Leave a comment