Jak začít dobrodružství s kryptoměnou, pokud jste nikdy neinvestovali do nových technologií? Než začnete s první investicí, je dobré si promyslet možnosti, které se vám nabízejí.

Nákup a skladování

Koupit svou první měnu může být obtížné. Odborníci radí, pokud chcete investovat do kryptoměn, měli byste začít nákupem bitcoinů. Pro začátečníky to však není jediná cesta. Existují také další možnosti, jako je přímý přechod na burzu nebo Balíček Ripple.

Směnárna kryptoměn je platforma, která zákazníkům umožňuje obchodovat s kryptoměnami nebo digitálními měnami za jiná aktiva, jako jsou fiat měny nebo jiné digitální měny. Burza kryptoměn obvykle přijímá spready mezi nabídkou a poptávkou jako provizi za transakce za službu nebo si jednoduše účtuje poplatky za používání služby.

Směnárny kryptoměn jsou často registrovány mimo Evropskou unii a USA, aby se zabránilo regulaci a zdanění. Podporují však západní fiat měny a vedou bankovní účty v několika zemích, aby usnadnily vklady v různých národních měnách. Většina směnáren s kryptoměnami může přijímat platby kreditní kartou, bankovní převody nebo jiné formy platby za kryptoměny.

Burzy obvykle odesílají kryptoměny do osobní kryptoměnové peněženky uživatele. Některé mají také možnost převést zůstatky v digitální měně na anonymní předplacené karty, které lze použít k výběru prostředků z bankomatů po celém světě, zatímco jiné kryptoměny jsou kryty fyzickými aktivy, jako je zlato.

Ale co skladování? Není absolutně žádný důvod ukládat kryptoměnu na burzu. Na trzích s kryptoměnami existuje dlouhá historie hacků a bankrotů, nejznámější je hack na Mt. Gox, který odčerpal stovky milionů dolarů zákazníků.

Ale kde uložit kryptoměnu, když ne na burze? Kryptoměna je držena v online peněženkách a mobilních peněženkách (jakákoli peněženka, která existuje na zařízení, které se kdy připojí k internetu) jako horké kryptoměnové peněženky. Je snadný přístup k finančním prostředkům na „horké peněžence“ – Proto je dobré ponechat si na ní pouze část vaší kryptoměny, se kterou budete obchodovat online nebo v reálném světě.

Zatímco transakce pomocí hot peněženek jsou velmi jednoduché, je zde obrovská nevýhoda – lze je snadno hacknout. Nedávné ransomwarové útoky a předchozí fiaska velkých burz by měly být dostatečným majákem pro nové uživatele.

I když byste do své horké peněženky neměli ukládat velké množství hodnoty, je důležité zálohovat sekci obnovení stavu vaší peněženky, abyste nepřišli o peníze kvůli chybě. S privátním klíčem je investor schopen bezbolestně uvést jakoukoli peněženku do původního stavu.

Když necháte svou měnu v zařízení zcela offline, nazývá se to „studená peněženka“. Pro ty, kteří hledají nejbezpečnější formu skladování, jsou tyto nejlepší volbou. Cold peněženky jsou také nejvhodnější pro dlouhodobé investory, kteří nepotřebují přístup ke svým coinům po celé měsíce nebo roky.

Chladné peněženky nejsou bez svých vlastních rizik, ale pokud budete postupovat podle pokynů a přijmout veškerá možná opatření, jsou značně minimalizována. Vzhledem k množství pozornosti, kterou kryptoměna v posledních letech přitahovala, přitáhla bohužel i zájem běžných zlodějů. Mnohem bezpečnější možností je jako prostředek k uložení peněz použít chladnou peněženku.

Ripple karta – jednoduchá a bezpečná

Existuje však jednodušší způsob nákupu a uložení kryptoměny. Recenze Balíčku Ripple služby jsou zaměřené především na začátečníky, kteří plánují vstoupit do světa investic. To vše kvůli povaze produktu sestávajícího ze vzdělávacích materiálů a volných jednotek kryptoměny Ripple. Klient tak získá nejen tréninkovou sadu, ale také zdarma elektronické peníze. A jak je to možné?

To vše díky Ripple Kartě, dokumentu potvrzujícímu nákup a přístup k přijatým jednotkám kryptoměny. Každý zákazník, který si zakoupí Balíček Ripple, obdrží nejprve e-mail s podrobnými pokyny, jak balíček používat, a poté poštou kartu Ripple. Přístupová karta bude zaslána ve speciálně chráněném balíčku na adresu uvedenou zákazníkem. Lze jej převzít pouze po předložení dokladu totožnosti.

Ripple Karta bude obsahovat tzv. Ripple Kód, což je přihlašovací jméno a heslo k soukromému účtu na virtuální peněžence, kam se budou ukládat přijaté jednotky elektronických peněz. Účet vytvoří a zajistí zprostředkovatel, ale přihlášení k němu bude mít pouze zákazník. Díky tomu nebude klient povinen zřizovat si vlastní elektronickou peněženku nebo zavádět specializovaná bezpečnostní opatření proti útokům hackerů a zlodějů.

V takové situaci bude mít zákazník jediný úkol – bezpečně uložit svou Ripple Kartu. Tento dokument by měl být uchováván na suchém a bezpečném místě, dokud se nerozhodnete své jednotky zpeněžit. Tato akce je stejně jednoduchá jako zakoupení Balíčku Ripple Education. Zákazníkovi stačí kontaktovat obchodníka, informovat ho o svém výběru a potvrdit přístup do peněženky pomocí Ripple Kódu. Jednotky budou vykoupeny během několika dnů.

Ripple karta je jednoduchý a bezpečný způsob, jak uchovávat elektronické peníze, protože Ripple Kód je umístěn pouze na přístupové kartě, což znemožňuje krádež hackery a online zloději. Kromě toho je to také levný způsob, jak získat kryptoměnu Ripple, která se těší stále většímu uznání na globálním trhu s kryptoměnami.

Leave a comment