Hiç yeni teknolojilere yatırım yapmadıysanız, kripto para ile maceranıza nasıl başlayabilirsiniz? İlk yatırımınıza başlamadan önce, size sunulan seçenekleri düşünmek iyi bir fikirdir.

Satın alma ve depolama

İlk para biriminizi satın almak zor olabilir. Uzmanlar, kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyorsanız Bitcoin satın alarak başlamanız gerektiğini tavsiye ediyor. Ancak, yeni başlayanlar için tek yol bu değil. Doğrudan bir borsaya veya Ripple Paketine gitmek gibi başka seçenekler de var.

Kripto para borsası, müşterilerin fiat para birimleri veya diğer dijital para birimleri gibi diğer varlıklar için kripto para birimleri veya dijital para birimleri ticareti yapmalarına olanak tanıyan bir platformdur. Bir kripto para borsası, tipik olarak, teklif sorma spreadlerini hizmet için yapılan işlemlerde bir komisyon olarak kabul eder veya yalnızca hizmeti kullanmak için ücret alır.

Kripto para borsaları, düzenleme ve vergilendirmeden kaçınmak için genellikle Avrupa Birliği ve ABD dışında kayıtlıdır. Ancak, Batı fiat para birimlerini destekliyorlar ve çeşitli ulusal para birimlerinde mevduatı kolaylaştırmak için çeşitli ülkelerde banka hesapları tutuyorlar. Çoğu kripto para borsası, kripto para birimleriyle takas yapmak için kredi kartı ödemelerini, banka havalelerini veya diğer ödeme şekillerini kabul edebilir.

Borsalar genellikle kripto para birimlerini kullanıcının kişisel kripto para cüzdanına gönderir. Bazıları, dijital para bakiyelerini, dünyanın dört bir yanındaki ATM’lerden para çekmek için kullanılabilecek anonim ön ödemeli kartlara dönüştürme seçeneğine de sahipken, diğer kripto para birimleri altın gibi fiziksel varlıklarla destekleniyor.

Peki ya depolama? Bir borsada kripto para birimi depolamak için kesinlikle hiçbir neden yoktur. Kripto para piyasalarında, en ünlüsü yüz milyonlarca müşterinin dolarını tüketen Mt. Gox hack’i olmak üzere uzun bir hack ve iflas geçmişi vardır.

Ancak bir borsada değilse kripto para birimini nerede saklamalı? Cryptocurrency, çevrimiçi cüzdanlarda ve mobil cüzdanlarda (internete bağlanacak bir cihazda bulunan herhangi bir cüzdan) sıcak kripto para birimi cüzdanları olarak tutulur. Bir “sıcak cüzdan”daki fonlara erişmek kolaydır – Bu nedenle, çevrimiçi veya gerçek dünyada işlem yapacağınız kripto para biriminizin yalnızca bir kısmını üzerinde tutmak iyi bir fikirdir. Sıcak cüzdan kullanan işlemler çok basit olsa da, büyük bir dezavantajı vardır – kolayca hacklenebilirler. Son fidye yazılımı saldırıları ve önceki büyük borsa fiyaskoları, yeni kullanıcılar için yeterli bir işaret olmalıdır.

Sıcak cüzdanınızda çok fazla değer saklamamanız gerekirken, bir hata nedeniyle para kaybetmemek için cüzdanınızın durum geri yükleme bölümünü yedeklemeniz önemlidir. Özel bir anahtarla, bir yatırımcı herhangi bir cüzdanı acısız bir şekilde orijinal durumuna geri yükleyebilir.

Para biriminizi bir cihazda tamamen çevrimdışı tuttuğunuzda buna “soğuk cüzdan” denir. En güvenli depolama biçimini arayanlar için bunlar en iyi seçenektir. Soğuk cüzdanlar, aylarca veya yıllarca madeni paralarına erişmeye ihtiyaç duymayan uzun vadeli yatırımcılar için de uygundur.

Soğuk cüzdanların kendi riskleri yoktur, ancak talimatları izler ve mümkün olan her önlemi alırsanız, bunlar büyük ölçüde en aza indirilir. Kripto para biriminin son birkaç yılda çektiği ilgi göz önüne alındığında, ne yazık ki adi hırsızların da ilgisini çekmiştir. Bu nedenle, çok daha güvenli bir seçenek, para depolamak için soğuk bir cüzdan kullanmaktır.

Ripple kartı – basit ve güvenli

Ancak, kripto para birimi satın almanın ve saklamanın daha basit bir yolu var. Ripple paketi, esas olarak yatırım dünyasına girmeyi planlayan yeni başlayanlara yönelik bir hizmetin incelemelerine sahiptir. Hepsi, eğitim materyallerinden ve Ripple kripto para biriminin ücretsiz birimlerinden oluşan ürünün doğası gereği. Böylece müşteri sadece eğitim seti almakla kalmayacak, aynı zamanda ücretsiz bir e-para da alacak. Ve bu nasıl mümkün olabilir?

Tüm bunlar, satın almayı ve alınan kripto para birimlerine erişimi onaylayan bir belge olan Ripple Kart sayesinde. Ripple Paketini satın alan her müşteri, önce paketin nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı talimatlar içeren bir e-posta alacak ve ardından Ripple Kartı postayla alacak. Erişim kartı, müşteri tarafından belirtilen adrese özel korumalı bir paket içinde gönderilecektir. Sadece kimlik belgesi gösterildikten sonra alınabilir.

Ripple Kartı, alınan e-para birimlerinin saklanacağı sanal bir cüzdandaki özel bir hesabın oturum açma adı ve şifresi olan Ripple Kodu olarak adlandırılan kodu içerecektir. Hesap, aracı tarafından oluşturulacak ve güvence altına alınacaktır, ancak yalnızca müşterinin oturum açma hakkı olacaktır. Bu sayede müşteri, bilgisayar korsanlarının ve hırsızların saldırılarına karşı kendi e-cüzdanını kurmak veya özel güvenlik önlemleri uygulamak zorunda kalmayacak.

Böyle bir durumda müşterinin tek bir görevi olacaktır – Ripple Kartını güvenli bir şekilde saklamak. Bu belge, siz birimlerinizden para kazanmaya karar verene kadar kuru ve güvenli bir yerde saklanmalıdır. Bu işlem, Ripple Eğitim Paketini satın almak kadar basittir. Müşterinin tek yapması gereken, satıcıyla iletişime geçmek, tercihlerini bildirmek ve Ripple Kodu ile cüzdana erişimi onaylamak. Birimler birkaç gün içinde itfa edilecektir.

Ripple Kodu yalnızca erişim kartında bulunduğundan, bilgisayar korsanları ve çevrimiçi hırsızlar tarafından çalınmayı imkansız hale getirdiğinden, Ripple kartı e-parayı saklamanın basit ve güvenli bir yoludur. Ayrıca, küresel kripto para piyasasında artan bir tanınırlığın keyfini çıkaran Ripple kripto parasını elde etmenin ucuz bir yoludur.

Leave a comment