Ripple alebo XRP je tretia najväčšia kryptomena na svete. Finančné inštitúcie a poskytovatelia likvidity majú tendenciu vyrovnávať svoje financie v tejto digitálnej mene. Ripple je jediná centralizovaná kryptomena na svete, ktorá je priamo prepojená s bankovou komunitou. Keďže ide o jedinú centralizovanú kryptomenu, existuje veľa dôvodov, prečo do nej investovať.

Investovanie do Ripple

Banky a finančné inštitúcie si cenia Ripple viac ako akúkoľvek inú kryptomenu. Výhodou tohto nezvyčajného partnerstva s bankami je ich relatívna neochota meniť pravidlá pre kryptomeny na celom svete kvôli ich organizácii a prepojeniu s takýmito peňažnými inštitúciami.

Transakčný protokol Ripple sa používa na rôzne účely vrátane prenosu/prijímania kryptomien, fiat mien a informácií. Tento protokol dokáže spravovať veľké transakcie po celom svete a prichádza s veľmi nízkymi poplatkami. Globálne burzy s kryptomenami ako Gemini, Coinbase a Binance vám umožňujú obchodovať s Ripple (XRP), čo znamená, že túto kryptomenu môže využiť každý investor spolu s ďalšími nadšencami blockchainu.

Niet pochýb o tom, že Ripple bude v najbližších dňoch stúpať. Nesúvisí a nebude zásadne súvisieť s vonkajšími trhovými šokmi a volatilitou cien. To, čo robí Ripple výnimočným od iných kryptomien, je to, že má obrovskú trhovú kapitalizáciu a pri transakciách používa konsenzuálne ledgery. Na rozdiel od iných kryptomien ako Bitcoin, Litecoin atď., Ripple má tiež rýchle transakčné časy. Okrem tejto výhody má Ripple relatívne nízky transakčný poplatok, čo z neho robí veľmi užitočnú kryptomenu na obchodné účely.

Nákup kryptomeny

Kryptomena sa dá kúpiť okrem iného u makléra kryptomien alebo na burze. Nákup na burze znamená, že investor si musí vytvoriť účet a uložiť tokeny do svojej digitálnej peňaženky spojenej s účtom. Je možné tiež využiť vzdelávací balíček o kryptomenách.

Elektronické peniaze sú držané v online peňaženkách a mobilných peňaženkách – ide o „horúce“ peňaženky, čo znamená, že sú pripojené k sieti. Je ľahké pristupovať k finančným prostriedkom na „horúcej peňaženke“ a transakcie pomocou nich sú zjednodušené, ale nie bez nevýhod: dajú sa ľahko hacknúť, pretože horúca peňaženka je podľa definície pripojená k sieti. Nedávne vydieračské útoky a predchádzajúce fiasko veľkých búrz by mali byť dostatočným varovným signálom pre nových používateľov. Práve kvôli riziku hacknutia je dobré ponechať si na horúcej peňaženke len časť vašich tokenov zobchodovaných online alebo v reálnom svete.

Aj keď by ste vo svojej horúcej peňaženke nemali uchovávať veľké sumy, je dôležité ich zálohovať v sekcii obnovenia stavu peňaženky, aby ste predišli strate prostriedkov v dôsledku chyby. So súkromným kľúčom by mal byť každý schopný bezproblémovo vrátiť svoju peňaženku do pôvodného stavu.

Keď svoju menu uložíte do zariadenia, ktoré je úplne offline, nazýva sa to „studená peňaženka“. Pre tých, ktorí hľadajú najbezpečnejšiu formu úložiska, je to najlepšie riešenie, vzhľadom na to, že takáto peňaženka nie je pripojená k sieti. Cold peňaženky sú najvhodnejšie aj pre dlhodobých investorov, ktorí nepotrebujú prístup k svojim coinom dlhé mesiace či roky. Ak sa budete riadiť pokynmi a prijmete všetky možné preventívne opatrenia (napríklad neumožnite cudzím osobám prístup k vašej peňaženke), studené peňaženky sú najbezpečnejšou formou skladovania kryptomien.

Ako si vyberiete ten správny spôsob skladovania kryptomien? Mali by ste zvážiť pohodlie pri skladovaní, mobilitu a bezpečnosť. Najlepšou možnosťou je ponechať si malú čiastku online a zvyšok finančných prostriedkov v offline peňaženke, čo je vo svojej podstate bezpečnejšia možnosť skladovania. Na nákupy alebo denné obchodovanie teda používajte horúce peňaženky, ku ktorým sa dá ľahko dostať online, zatiaľ čo na dlhodobé investície a ukladanie úspor v kryptomene používajte studené peňaženky, ktoré držia menu offline.

Balík pre začiatočníkov – Balíček Ripple

Vzdelávací balíček o kryptomenách je súprava určená pre začiatočníkov, ktorí chcú začať svoje dobrodružstvo s digitálnymi aktívami. Takýto balík tvoria e-knihy, webináre a vzdelávacie materiály, ktoré vám umožnia získať základné znalosti o kryptomenách. Tým to však nekončí. V balíčeku Ripple navyše získame bonusové jednotky zvolenej kryptomeny úplne zadarmo. Takéto mince alebo tokeny budú uložené na účte súkromnej virtuálnej peňaženky, ku ktorému získame prístup zakúpením školenia. Zabezpečuje to špeciálna karta s kódom, na ktorej bude prihlasovacie meno a heslo k vyššie uvedenému účtu. Kryptomenové balíčky sú preto skvelou voľbou pre začiatočníkov, keďže poskytujú vzdelávacie materiály a bezpečný spôsob ukladania kryptomien.

 

Učenie a investovanie – Balíček Ripple

Balíček Ripple je inovatívna sada školiacich materiálov. Aj keď sú produkty tohto typu čoraz populárnejšie a ponúkajú mnoho druhov kryptomien, medzi začínajúcimi investormi je najobľúbenejší Ripple.

Balíček Ripple je efektívny spôsob, ako spojiť teóriu učenia s praktickým investovaním. Materiály sú špeciálne vyberané tak, aby svoje znalosti mohli rozvíjať aj ľudia, ktorí o kryptomenách ešte nepočuli. Okrem teoretickej časti vám vzdelávací balíček Ripple umožňuje trénovať ako investor s vašimi prvými Ripple tokenmi.

Ako získať prístup k paketu? Stačí, ak sa telefonicky spojíme s horúcou linkou a objednáme si spomínaný balíček vzdelávania o kryptomenách. Po zadaní objednávky nám príde potvrdzujúci email, z ktorého sa dozvieme, ako si stiahnuť vzdelávacie materiály, ako aj klasickou poštou zaslaný balíček, ktorý bude okrem iného obsahovať Ripple Card. Táto karta by mala byť uložená na bezpečnom mieste. Napriek tomu, že jednotky kryptomeny dostávame zadarmo, oplatí sa o ne starať tak, ako by sme sa starali o zlaté tehličky či bankovky.

Jednoduché úložisko – Ripple karta

Ripple karta je dokument, ktorý potvrdzuje vlastníctvo bonusových jednotiek kryptomeny. Funguje to analogicky ako tradičné prístupové karty, na ktoré sa vzťahujú predpisy týkajúce sa obchodovania. Vďaka tomu je Ripple Card plne legálny a bezpečný spôsob uchovávania kryptomien. Obsahuje prihlasovacie meno a heslo na prihlásenie do vášho online účtu elektronickej peňaženky, kde je uložená kryptomena, ktorú ste dostali v rámci bonusu zadarmo. Týmto spôsobom sa môžeme ľahko dostať k nášmu Ripple odkiaľkoľvek na svete.

Požadované prihlasovacie údaje existujú iba na fyzickom dokumente, čo nás chráni pred hackerským útokom, preniknutím do účtu a krádežou kryptomeny. Pre zaistenie našej bezpečnosti nám stačí kartu dobre schovať a siahnuť po nej len vtedy, keď si chceme preniesť naše zadarmo dostané jednotky Ripple. Obchodovanie s prijatou kryptomenou je rovnako jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je kontaktovať horúcu linku a informovať ju o svojom želaní predávať a potvrdiť svoje údaje zadaním prihlasovacieho hesla.

Balíček Ripple má povesť skvelého spôsobu, ako zabezpečiť, aby začínajúci investori mali správne znalosti o investovaní do kryptomien. Každý vzdelávací balíček obsahuje bezplatnú kryptomenu a kartu s prístupovým kódom. So vzdelávacím balíčkom  Ripple môžeme začať naše investičné dobrodružstvo bezpečným a cenovo dostupným spôsobom.

Leave a comment