Vzdělávací balíčky o kryptoměnách jsou oblíbeným způsobem nákupu školení. V poslední době se však můžete setkat s názory, že tato forma učení se investování je podvod. Kolik je v tom pravdy a jak moc je jednání konkurentů?

Informovaná rozhodnutí

Inflace je pomalá, ale stálá síla, díky níž jsou věci v průběhu času dražší, což znehodnocuje peněžní aktiva. Když jsou peníze investovány, v průběhu času se přizpůsobují inflaci, díky čemuž se jednodušeji vyplatí existovat na trhu.

Důsledný, vnímavý investor si dokáže stanovit stále lepší finanční a osobní cíle. Ať už se snaží ušetřit na dům, na vysokou školu nebo jednoduše na nový kávovar, investování a hlídání svých financí je naučí cenné znalosti o stanovování cílů. To lze snadno aplikovat i na jiné aspekty života.

Investování založené na výzkumu nebo informacích, které se naučíte během procesu učení, může být mimořádně přínosné. Je dobré být informován a investování vám pomůže držet krok a přemýšlet o aktuálním dění. Nejlepší důvod investovat? Čím dříve jsou vaše peníze investovány, tím větší šanci mají na růst. Investování dnes dává penězům příležitost těžit ze složeného úročení.

Investování peněz může vést k hmatatelným výhodám. S investováním je samozřejmě vždy spojeno riziko. Když investujete na akciovém trhu, můžete své peníze rozložit mezi různé akcie, takže pokud jedna klesne, další může růst. Čím je vaše portfolio diverzifikovanější, tím lépe jste chráněni před velkými poklesy.

Balíček Ripple – charakteristika produktu

Balíček Ripple patří do skupiny vzdělávacích balíčků s kryptoměnou. Stejně jako u většiny freebies má zahrnutí kryptoměny do školení také povzbudit nákup materiálů a vyniknout mezi stále hojnější konkurencí. V balíčku vzdělávání o kryptoměnách získají zákazníci kromě přístupu k typickým kurzům, článkům, webinářům nebo analýzám také tokeny kryptoměn v určité hodnotě. S bezplatnou kryptoměnou mohou uplatnit investiční znalosti získané z kurzu a vydělat v tokenech, když budou mít pocit, že je to dobré investiční rozhodnutí.

Většina investičních balíčků kryptoměn je zaměřena na začínající investory, obvykle na ty, pro které by to byla jejich první investice do kryptoměn. Vzdělávací kurzy jsou navrženy tak, aby vysvětlily investiční proces, specifika investování do kryptoměn a analyzovaly každou kryptoměnu od základů. Zaměření na základy je charakteristickým rysem většiny vzdělávacích balíčků kryptoměn. Díky školení v učebně nebo volně dostupným materiálům z webu se odborníci na kryptoměny často nestarají nebo se vůbec nestarají o to, aby jejich analýza byla přístupná někomu jinému než jiným odborníkům.

Nákup a použití

Balíček Ripple je typickým představitelem vzdělávacích balíčků o kryptoměnách. Poskytnuté vzdělávací materiály jsou vysoce kvalitní a obsáhle popisují problematiku související s investováním do kryptoměny Ripple. Zajímavostí je, že po objednání je Balíček Ripple doručován dvěma způsoby – elektronicky a klasickou poštou. Veškeré údaje týkající se přihlášení do školicí platformy, používání školicích materiálů a zahájení učení se investování jsou předávány e-mailem na e-mailovou adresu uvedenou při objednávce. Jakmile obdržíte tento e-mail, budete moci volně a bez omezení používat nabízené kurzy a další vzdělávací materiály.

Na druhou stranu můžete získat přístup k bezplatným tokenům kryptoměny Ripple vyzvednutím balíčku zaslaného běžnou poštou. Balíček obsahuje Ripple Card, která obsahuje údaje umožňující získat přehled o hodnotě nastřádané kryptoměny a návod, jak ji vybrat. Ripple tokeny jsou uloženy na účtu brokera, který má za úkol je zajistit, zatímco se student učí základům investování. Vyplacení kryptoměny vyžaduje telefonický kontakt – pokročilí investoři to mohou považovat za nevýhodu, ale začátečníkům se tato forma úložiště kryptoměn rozhodně doporučuje. Takto spravovaná kryptoměna je bezpečná a stále ji můžete kdykoli vybrat, aniž byste se museli obávat, že o své prostředky přijdete hackerským útokem. To znamená, že tento způsob ukládání kryptoměny je ideální pro lidi, kteří si právě zakoupili školení, které obsahuje materiály o základech investování.

Balíček Ripple a online recenze

Tento produkt získává různé recenze jak od zákazníků, tak od profesionálů. Některé z nich může napsat poněkud zaujaté publikum, které myšlenku Balíčku rozhodně nepochopilo. Jiné mohou být nepodložené doslechy generované konkurenčními společnostmi. Je však třeba poznamenat, že většina lidí, kteří Balíček vyzkoušeli, o něm chválí, jak můžete vidět níže:

Dostal jsem vzdělávací materiály a kryptoměnu … můžu se začít učit

Nick: Wadim

Zprostředkovatel posílá emaily pozdě, ale nemusím řešit správu kryptoměn, takže se mi to líbí. Ripple sám vstoupil na býčí trh, takže brzy prodám se ziskem.

  Nick: Hugo

  – Také mám ripple měnu za pár stovek a dostal jsem ripple cad, ozval se mi broker a nabídl jsem nějaké další výhody, ale stále čekám, jaká bude moje kryptoměna

Nick: Anna

  – není to tak inovativní, protože jsem už podobné balíčky viděl, ale nelze jim upřít účinnost. Kupte si e-knihy a získejte kryptoměny – dá někdo něco víc?

Nick: Dita

  – někdo říká, že startovací balíček je podvod… V některých zemích jsou vouchery, v jiných certifikáty, máme přístupové karty a je to běžná věc, stačí číst! lidi, pokud si přečtete vše na netu, dokumenty jako ripple card jsou skutečným způsobem uložení.

  Nick: Alenka

Balíček Ripple a podvodníci

Přestože od uvedení vzdělávacích balíčků o kryptoměnách uplynuly roky, tyto typy produktů stále vzbuzují poměrně velkou kontroverzi. Je však velmi možné, že negativní recenze jsou podpořeny… nekalou konkurencí. Jaké jsou vlastnosti tohoto velmi diskutovaného produktu a jakou odezvu zaznamenal online?

Přes všechen příznivý obsah se co chvíli objeví – hlavně na českých a maďarských webech – informace, že Balíček Ripple může být podvod? Proč taková víra v případě produktu sbírajícího tolik chvály na oborových portálech? Důvodem může být tzv. backroom warfare, pokus o diskreditaci konkurence.

Black PR provází Balíček Ripple téměř od počátku jeho existence, ale zajímavé je, že stránky s negativními recenzemi se objevují pouze … ve dvou nebo třech jazycích, což je v případě mezinárodního produktu přinejmenším zvláštní. Na česky mluvícím internetu začala velká kampaň proti Balíčku Ripple, kde v jednu chvíli řada back-endových stránek publikovala téměř identické, konkrétními argumenty nepodložené příspěvky s titulkem „Balíček Ripple je podvod“.

Je důležité pochopit, že ačkoli se negativní obsah objevuje online, je obtížné přesně odvodit, o čem údajný podvod je. Obsah si často protiřečí a uvádí fotografie z akcií jako „důkaz“ nebo spojuje Balíček Ripple se známými podvody, a to navzdory tomu, že chybí jakékoli vodítko, že takový odkaz existuje. Fámy o podvodech mohou být jednoduše součástí negativní kampaně proti konkurenci. Obzvláště podezřelé je množení obsahu zkopírovaného na několik nebo i více back-endových stránkách inzerujících… známých brokerů.

I když je teoreticky možné dohledat, kdo danou doménu vlastní, založení webu s falešným jménem je extrémně snadné, protože společnosti zabývající se prodejem domén a hostingem nevyžadují v případě soukromých klientů ověření dat. Výsledek? Obrovské množství falešného obsahu zaplavujícího internet, z něhož většina není odstraněna smazáním webu, ale… propadem v hodnocení Google. Nejpopulárnější vyhledávač je tedy efektivnější nástroj v ověřování obsahu než zákon, ale i on má svá omezení – stránky vysoce hodnocené, a tedy v očích Googlu „důvěryhodné“ (aby byly vysoce hodnoceny web nemusí být skutečně důvěryhodný, ale pouze prolínat falešný obsah s neutrálním) si může dovolit vést i velmi ostré negativní kampaně, implicitně cílící na konkurenci.

Balíček Ripple má stále pověst důvěryhodného zdroje školení a kryptoměny pro začínající investory, bez ohledu na akce prováděné konkurenty. Stojí za to pamatovat, abyste nevěřili všemu, co čtete online.

Leave a comment