Kaip pradėti savo nuotykį su kriptovaliuta, jeigu niekada neinvestuota į naujas technologijas? Prieš pradedant pirmą investiciją verta pagalvoti apie prieinamus pasirinkimus.

Pirkimas ir saugojimas

Pirmas valiutos pirkimas gali būti sunkus. Ekspertai pataria, kad norint investuoti į kriptovaliutas, reikia pradėti nuo „Bitcoin” įsigijimo. Tačiau tai nėra vienintelis kelias pradedantiesiems. Galimi kitokie pasirinkimai, kaip tiesioginis patekimas į biržą arba „Ripple” paketas.

Kriptovaliutų birža tai platforma, kuri leidžia klientams prekiauti kriptovaliutomis arba skaitmeninėmis valiutomis už kitus aktyvus, tokius kaip „Fiat” arba skaitmeninę valiutą. Kriptovaliutų birža pagrinde priima pirkimo-pardavimo paskirstymą kaip sandorio už paslaugą proviziją arba paskaičiuoja mokestį už serviso naudojimą.

Dažnai kriptovaliutų biržos užregistruotos už Europos Sąjungos ir JAV ribų, siekiant išvengti reguliavimo ir mokesčių. Apdoroja vakarų „Fiat” valiutas ir naudojasi keliose šalyse atidarytomis banko sąskaitomis, tokiu būdu palengvindamos įmokas įvairiomis valiutomis. Dauguma kriptovaliutų biržų gali priimti mokėjimus kreditine kortele, banko pavedimus arba kitokius mokėjimo būdus už pakeitimą kriptovaliuta.

Dažniausiai biržos siunčia kriptovaliutas į vartotojo asmeninę kriptovaliutų piniginę. Kai kurios turi saldo pakeitimo kriptovaliuta parinktį į anonimišką išankstinio mokėjimo kortelę. Ši kortelė leidžia išmokėti lėšas bent kurio pasaulio krašto bankomatuose, kai tuo tarpu kitas kriptovaliutas palaiko fiziniai aktyvai, tokie kaip auksas.

Kaip yra su saugojimu? Absoliučiai nėra jokios priežasties kriptovaliutos saugoti biržoje. Kriptovaliutų rinkoje egzistuoja ilga įsilaužimų ir bankroto istorija, iš kurios viena žinomiausių yra Mt. Gox nulaužimas, išsiurbęs šimtus milijonų klientų dolerių.

Tad, kur saugoti kriptovaliutą, jeigu ne biržoje? Kriptovaliuta laikoma internetinėse ir mobiliose piniginėse (kiekviena įrenginyje esanti piniginė su pasirinkimus bent kada prisijungti prie interneto), vadinamose „karšto” tipo piniginėmis. Karštose piniginėse paprasta gauti priėjimą prie lėšų, todėl verta joje laikyti dalį savo kriptovaliutų, kurias žadama paleisti į apyvartą internete arba realiame pasaulyje.

Karštų piniginių pagalba sandoriai atliekami labai paprastai, tačiau šios piniginės turi vieną didelį trūkumą – lengva jas nulaužti. Paskutinės „Ransomware” programos atakos ir paskutinės didelių biržų nesėkmės turėjo pakankamai įspėti naujus vartotojus.

Nors nederėtų nuosavoje karštoje piniginėje saugoti didelių sumų, svarbu piniginės statuso susigrąžinimo sekcijoje susikurti kelias atsargines kopijas, norint išvengti lėšų netekimo dėl paprastos klaidos. Su privačiu raktu investuotojas gali drąsiai susigrąžinti kiekvienos piniginės pirminę būklę.

Neprijungtoje prie tinklo įrangoje valiuta laikoma taip vadinamoje „šaltoje piniginėje”. Tiems, kurie ieško saugiausios valiutų saugojimo formos, šis sprendimas yra pats geriausias. Šaltos piniginės yra tinkamiausios ilgalaikiams investuotojams, kuriems priėjimą prie savo monetų reikia turėti ilgus mėnesius arba metus. Šaltos piniginės nėra atribotos nuo įvairaus pavojaus, tačiau elgiantis pagal instrukcijas ir imantis visų įmanomų apsaugos priemonių, jis yra sumažintas iki minimumo. Atsižvelgiant į kriptovaliutai skiriamą dėmesio kiekį pastaraisiais keliais metais, deja, bet susidomėjimas taip pat dažnėja tarp paprastų vagių. Ryšium su tuo, žymiai saugesnis pasirinkimas būtų šaltos piniginės naudojimas tik kaip pinigų laikymo priemonė.

woman in red dress holding a phone with app mobile wallet and fingerprint for online shopping

„Ripple” kortelė – paprastai ir saugiai

Iš esmės egzistuoja paprastesnis kriptovaliutos pirkimo ir saugojimo būdas. „Ripple” paketas kupinas atsiliepimų, akcentuojančių jo teikiamas paslaugas pagrinde pradedantiesiems klientams, kurie planuoja patekti į investicijų pasaulį. Visa tai sukuria produkto savybės, susidedančios iš mokymo medžiagos bei nemokamų kriptovaliutos „Ripple” vienetų. Taigi klientas ne tik gauna mokymo rinkinį, bet ir nemokamą skaitmeninę monetą. Kaip tai įmanoma?

Įmanomi dalykai vyksta su „Ripple” kortele, t. y. dokumentu, patvirtinančiu pirkimą ir priėjimą prie gautų kriptovaliutos vienetų. Kiekvienas klientas, kuris nusprendžia įsigyti „Ripple” paketą pirmiausiai gauna el. laišką su paketo naudojimo instrukcijos konkrečiais nurodymais, vėliau tradiciniu paštu sulaukia „Ripple” kortelės. Priėjimo kortelė supakuojama specialios apsaugos pakuotėje ir siunčiama kliento nurodytu adresu. Atsiimti ją galima tik su tapatybę patvirtinančiu dokumentu.

„Ripple” kortelėje randasi taip vadinamas „Ripple” KODAS, t. y. prisijungimo prie privačios virtualios piniginės paskyros vardas ir slaptažodis, kur saugojami gauti skaitmeninės monetos vienetai. Tarpininkas sukuria paskyrą, suteikdamas jai reikiamą apsaugą, tačiau prisijungimo vardą turi tik klientas, tad jis nėra įpareigojamas susikurti nuosavos skaitmeninės piniginės ar įvesti specialių apsaugos priemonių nuo programišių ir vagių.

Šioje situacijoje klientas turės tik vieną užduotį – užtikrinti savo „Ripple” kortelės saugumą. Dokumentą reikia laikyti sausoje ir užslėptoje vietoje iki priimto sprendimo turimus vienetus paversti pinigais. Toks pasirinkimas yra tiek pat paprastas, kaip ir „Ripple” mokymo paketo įsigijimas. Klientui reikia susisiekti su pardavėju ir pranešti apie priimtą sprendimą, o šis priėjimą prie piniginės patvirtins „Ripple” kodo pagalba. Vienetai paverčiami pinigais per kelias dienas.

„Ripple” kortelė tai paprastas ir saugus būdas skaitmeninėms monetoms saugoti, kadangi „Ripple” kodas randasi tik priėjimo kortelėje, kas efektyviai saugoja nuo programišių ir internetinių sukčių. Be to, tai taip pat nebrangus būdas gauti pasaulinėje kriptovaliutų rinkoje augančio pripažinimo „Ripple” kriptovaliutą.

Leave a comment