Meil kõigil on rahalised eesmärgid. Teed, mille me nende saavutamiseks valime, on inimestel erinevad ja võivad viia täisväärtusliku tööeluni. Enamik meist usub, et säästmine on parim valik oma eesmärkide saavutamiseks. Kuid säästmine üksi ei suuda tõenäoliselt inflatsiooni ja maksudega sammu pidada ning tähendab palju pikemat tööiga ühegi eesmärgi saavutamiseks. Seetõttu ei pruugi säästmine kaasa tuua rahalist vabadust.

Investeerimine sõltumatusesse

Investeerimine on ainus viis finantsvabaduse saavutamiseks. See on mõõdetud riskide võtmise protsess, millel on potentsiaal suurendada rikkust pikemas perspektiivis krüptovaluutade, investeerimisfondide jms kaudu. Investeerimise reeglid põhinevad ajahorisondil, varade jaotamisel ja finantseesmärgil, mida ei tohiks turutsüklitest sõltumata. Märkimisväärse rikkuse loomiseks kulub palju aastaid.

Mõistlik oleks koostada oma investeerimisstrateegia, mis määratleb portfellihalduse filosoofia, raamistiku ja protsessi. Investeeringud tuleks valida targalt kooskõlas riskitaluvusega; ja võimalusel koostage oma portfell, kasutades kogenud finantsnõustaja nõuandeid või usaldusväärseid tooteid, nagu Pakett Ripple. Portfelli jaotusest tuleks kinni pidada pikka aega (vähemalt viis aastat) koos perioodilise ülevaatamisega.

Investorid on sageli kaldunud raha välja võtma riskile orienteeritud varaklassidest (nt krüptovaluutad) ja suunama selle majanduslanguse ajal turvalistesse varaklassidesse. Selline käitumine viib selleni, et investorid ei jaga kasu, kui asjad paranevad.

Krüptovaluutad – tulevikuvarad

Mõned majandusanalüütikud ennustavad, et institutsionaalse raha turule jõudmisel toimub krüptovaluutades suur nihe.

Veelgi enam, on võimalus, et Nasdaqi turule tuuakse krüpto, mis suurendab veelgi plokiahela ja selle kasutusvõimaluste usaldusväärsust alternatiivina tavavaluutadele. Mõned ennustavad, et krüptovaluuta jaoks on vaja ainult kontrollitud börsifondi (ETF). ETF teeks inimeste jaoks kindlasti Bitcoini investeerimise lihtsamaks, kuid siiski peab olema nõudlus krüptoinvesteeringute järele, mida fond ei pruugi automaatselt genereerida.

Mõningaid krüptovaluutade ees seisvaid piiranguid – näiteks asjaolu, et arvuti krahh võib kellegi digitaalse varanduse kustutada või häkker võib röövida virtuaalse varanduse – saab tänu tehnoloogilistele edusammudele aja jooksul ületada. Krüptovaluutasid vaevavast paradoksist on raskem üle saada – mida populaarsemaks need muutuvad, seda rohkem regulatsiooni ja valitsuse kontrolli nad saavad ligi tõmmata, mis õõnestab nende olemasolu põhieeldusi.

Kuigi krüptovaluutasid aktsepteerivate kauplejate arv kasvab jätkuvalt, on neid siiski väga vähe. Krüptovaluutade laialdasemaks kasutamiseks peavad need esmalt saavutama tarbijate seas üldise heakskiidu. Kuid nende suhteline keerukus tavapäraste valuutadega võrreldes peletab tõenäoliselt enamiku inimesi, välja arvatud tehnoloogid.

Krüptovaluuta, mis ihkab saada peavoolu finantssüsteemi osaks, peab vastama väga erinevatele kriteeriumidele. See peaks olema matemaatiliselt keeruline (et vältida pettusi ja häkkimisrünnakuid), kuid tarbijatele kergesti mõistetav; detsentraliseeritud, kuid piisavate kaitsemeetmete ja tarbijakaitsega; ja säilitada kasutaja anonüümsus, olemata maksudest kõrvalehoidumise kanal. Need on suured nõuded, kuid kasvav krüptovaluutade arv tähendab, et lõpuks suudetakse turul õigele kohale jõuda.

Õpi tundma mängureegleid

Soovitatav on hoida hädaabifondina vähemalt kuue  kuu jagu igapäevast ja investeerida need vahendid väga likviidsetesse instrumentidesse. Poleks mõistlik hoida suurt osa oma investeeringutest madala likviidsusega instrumentides.

Uusi laene ei ole soovitatav võtta, kui see pole tingimata vajalik. Iga tasumata laenu tagasimakse võib teie tulevast krediidivõimet negatiivselt mõjutada. Vastupidi, iga investor peaks püüdma oma kohustusi tasuda, alustades kõrgema intressiga laenudest, näiteks krediitkaardivõlgadest, et vähendada finantskoormust.

Olenemata sellest, kas turud on silmitsi äärmise optimismi või pessimismiga, naasevad lõpuks mõistlikumatele ja pikaajalisematele hindamistasemetele. Selle teooria kohaselt naasevad tulud ja hinnad sinna, kust nad tulid – aeg toob turu üldiselt tagasi sinna, kus see oli. Nii et kui rääkida üksikinvestoritest, on õppetund selge: tehke plaan ja pidage sellest kinni. Mõelge kõige turul toimuva tähtsusele ja kasutage oma parimat otsust.

Isegi kõige edukamate investorite seas kiputakse uskuma, et kui asjad lähevad nende kasuks, on tootlus piiramatu. See lihtsalt ei vasta tõele ja miski ei kesta igavesti – eriti finantsmaailmas. Ükskõik kui kasumlik turg praegu ka poleks, ei tasu sellele loota, et see igaveseks selliseks jääks.

Haritus on edu võti

Kõige olulisem investeering, mida saate teha, on investeerimine iseendasse ja võib-olla on üks parimaid viise seda teha isiklike rahaliste vahendite tundmaõppimine. Hea finantsjuhtimine paneb sind paremasse olukorda ootamatute väljaminekute ilmnemisel või ootamatu töö kaotamisel. Samuti on lihtsam võlgadega toime tulla ja pensioniks raha investeerida.

Teisest küljest võib raha valesti haldamine olla kulukas. Näiteks madal krediidiskoor tähendab krediitkaartide, autolaenude, hüpoteeklaenude ja muu kõrgemat intressimäära. Mida kõrgem on intressimäär, seda rohkem maksate selle eest, mida ostate, võrreldes hea krediidivõimega inimesega.

Nii nagu igaüks vajab regulaarset kontrolli perearsti juures, tuleks ka oma rahaasju kontrollida. Samuti on oluline, et teie investeerimiseesmärgid oleksid saavutatavad. Kui sul nende jaoks ideid pole, võid alustada väikestest eesmärkidest, et kujundada investeerimisharjumus. Mida noorem sa oled, seda suurem on liitintressi eelis.

Tuleviku õppetund

Igaüks võib õppida targaks investoriks, eriti kui ta on varustatud õigete tööriistade ja ressurssidega.

Kui keegi õpib arukate investeeringute tegemiseks vajalikke näpunäiteid ja strateegiaid, laske tal kõigepealt mõelda,  kuidas õppida. Kas ta eelistab teooriale praktilist lähenemist või omandab paremini teavet, kui õpetaja teid isiklikult sammude kaudu juhendab?

Seejärel otsib ta parimaid valikuid, mis sobivad teie ajakava, eelarve ja õppimisstiiliga. See võib tähendada investeerimiskursuse läbimist kohalikus ülikoolis või veebikursusele registreerumist. Võite kasutada veebipõhist investeerimissimulaatorit või sirvida paljude valdkonnaportaalide pakutavaid haridusteeke.

Tänapäeval võib investeerima hakata igaüks, olenemata tema eelarvest. Peate lihtsalt teadma, mis tüüpi investeeringud on selle fondi jaoks saadaval. Mõned kursused, näiteks Ripple koolituspakett, hõlmavad investeerimise põhitõdesid, sealhulgas tehnoloogiat, strateegiat ja analüüsi. Teised süvenevad aktsiatesse ja toormetesse ning isegi rahvusvahelistesse investeeringutesse pisut sügavamalt.

Loomulikult tuleks valida enda huvidele ja teadmistele kõige paremini vastav kursus. Kui te alles alustate investeerimist, on olemas Pakett Ripple, mille eesmärk on õpetada teile turu põhitõdesid, selle toimimist ja seda, mida erinevad investeeringutüübid teie ja teie portfelli heaks võivad teha.

Leave a comment