Kā sākt savu piedzīvojumu ar kriptovalūtu, ja nekad neesat ieguldījis jaunās tehnoloģijās? Pirms uzsākt savu pirmo ieguldījumu, ir vērts apsvērt savas iespējas.
Iegāde un glabāšana
Pirmās valūtas iegāde var būt sarežģīta. Speciālisti iesaka – ja vēlaties investēt kriptovalūtās, sāciet ar Bitcoin iegādi. Tomēr tas nav vienīgais ceļš iesācējiem. Ir arī citas iespējas, piemēram, sākt tirgot tieši biržā vai izmantot Ripple paketi.
Kriptovalūtu birža ir platforma, kas ļauj klientiem tirgot kriptovalūtas vai digitālās valūtas pret citiem aktīviem, piemēram, fiat valūtām vai citām digitālajām valūtām. Kriptovalūtas birža parasti pieņem pirkšanas un pārdošanas starpības kā komisijas maksu par pakalpojumu vai vienkārši iekasē maksu par vietnes izmantošanu.
Bieži vien kriptovalūtu biržas tiek reģistrētas ārpus Eiropas Savienības un ASV, lai izvairītos no regulējuma un nodokļu uzlikšanas. Tomēr tās atbalsta rietumu fiat valūtas un uztur banku kontus vairākās valstīs, lai atvieglotu noguldījumus dažādās nacionālajās valūtās. Lielākā daļa kriptovalūtu biržu var pieņemt kredītkaršu maksājumus, bankas pārskaitījumus vai citus kriptovalūtas maiņas maksājumu veidus.
Biržas parasti nosūta kriptovalūtas uz lietotāja personīgo kriptovalūtu maku. Dažām ir arī iespēja pārvērst savu digitālās valūtas atlikumu anonīmās priekšapmaksas kartēs, ko var izmantot, lai izmaksātu līdzekļus no bankomātiem visā pasaulē, savukārt citas kriptovalūtas ir segtas ar fiziskiem aktīviem, piemēram, zeltu.
Bet kas ir ar uzglabāšanu? Nav nekāda iemesla turēt savu kriptovalūtu biržā. Kriptovalūtu tirgos ir ilga uzlaušanas un bankrotu vēsture, no kurām slavenākā ir Mt.Gox uzlaušana, kas no klientiem izsūca simtiem miljonu dolāru.
Kur tad glabāt kriptovalūtu, ja ne biržā? Kriptovalūtu glabā tiešsaistes makos un mobilajos makos (katrs maks, kurš ir izveidots ierīcē, kas jebkad izveidos savienojumu ar internetu) – tā saucamie “karstie” kriptovalūtas maki. “Karstajā maka” uzkrātajiem līdzekļiem ir viegli piekļūt – tāpēc tajā ir ieteicams turēt tikai daļu savas kriptovalūtas, kuru tirgosiet internetā vai reālajā pasaulē.
Lai gan darījumi ar karstajā makā uzkrātajiem līdzekļiem ir ļoti vienkārši, tiem ir arī liels mīnuss – karstos makus var viegli uzlauzt. Nesenie iespiedējprogrammatūras uzbrukumi un iepriekšējās lielas akciju tirgus neveiksmes ir pietiekamas brīdinājuma zīmes jauniem lietotājiem.
Lai gan karstajā makā nevajadzētu glabāt lielas summas, ir svarīgi izveidot rezerves kopiju maka atjaunošanas sadaļā, lai izvairītos no līdzekļu zaudēšanas kļūdas dēļ. Izmantojot privāto atslēgu, investors var ātri atjaunot sava maka sākotnējo stāvokli.
Ja valūta tiek glabāta bezsaistes ierīcē, to sauc par “auksto maku”. Tiem, kas meklē drošāko uzglabāšanas veidu, tas būtu labākais risinājums. Aukstie maki ir vispiemērotākie arī ilgtermiņa investoriem, kuriem nav nepieciešama piekļuve savām monētām mēnešiem vai gadiem ilgi.
Aukstajiem makiem piemīt arī savi riski, taču, ja sekojat norādījumiem un veicat visus iespējamos piesardzības pasākumus, šie riski ir ievērojami samazināti. Ņemot vērā lielo uzmanību, ko kriptovalūta ir piesaistījusi pēdējos gados, diemžēl par to ir sākuši interesēties parastie zagļi. Līdz ar to daudz drošāk naudas glabāšanai ir izmantot auksto maku.
Ripple karte – vienkārši un droši
Pastāv tomēr vienkāršāks veids, kā iegādāties un uzglabāt kriptovalūtu. Ripple pakete tiek uzskatīta par pakalpojumu, kas paredzēts galvenokārt iesācējiem klientiem, kuri plāno ienākt investīciju pasaulē. Tas viss, pateicoties produkta būtībai – tas sastāv no izglītojošiem materiāliem un bezmaksas Ripple kriptovalūtas vienībām. Pateicoties tam, klients iegūst ne tikai apmācību komplektu, bet arī bez maksas saņems e-monētu. Kā tas ir iespējams?
To visu nodrošina Ripple karte, t.i., dokuments, kas apliecina pirkumu un piekļuvi saņemtajām kriptovalūtas vienībām. Katrs klients, kurš ir iegādājies Ripple paketi, vispirms saņems e-pasta vēstuli ar detalizētu iepakojuma lietošanas instrukciju un pēc tam pa pastu Ripple karti. Piekļuves karte tiks nosūtīta īpaši drošā sūtījumā uz klienta norādīto adresi. To varēs izņemt tikai pēc personu apliecinoša dokumenta uzrādīšanas.
Uz Ripple kartes būs atrodams tā saucamais Ripple KODS, t.i., pieteikšanās vārds un parole privātam piekļuvei kontam virtuālajā makā, kurā tiks glabātas saņemtās e-monētas. Kontu atvērs un aizsargās starpnieks, taču tā pieteikšanās informācija būs tikai klientam. Tādējādi viņam nebūs jāizveido savs e-maks vai jāveic īpaši drošības pasākumi pret hakeru un zagļu uzbrukumiem.
Klientam būs tikai viens uzdevums – droši uzglabāt savu Ripple karti. Šis dokuments ir jāglabā sausā un slepenā vietā, līdz izlemjat izmaksāt savas kriptovalūtas vienības. Šī darbība ir tikpat vienkārša kā Ripple izglītības paketes iegāde. Klientam ir jāsazinās ar pārdevēju, jāinformē par savu izvēli un jāapstiprina piekļuve makam ar Ripple kodu. Vienības tiks pārvērstas naudā pēc dažām dienām.
Ripple karte ir vienkāršs un drošs e-monētu glabāšanas veids, jo Ripple kods atrodas tikai uz piekļuves kartes, kas neļauj to nozagt hakeriem un interneta krāpniekiem. Turklāt tas ir arī izdevīgs veids, kā iegūt Ripple kriptovalūtu, kura gūst arvien lielāku atpazīstamību globālajā kriptovalūtu tirgū.